Straipsniai

Pirmoji gitara: akustinė ar klasikinė?

Kiti straipsniai:
Kaip išsirinkti gitarą?
Gitarų dydžiai
Kaip suderinti gitarą?

Neturite laiko skaitymui, o gal labiau norite gyvos konsultacijos? Skambinkite telefonu +370 621 07635 – konsultuojame nemokamai 10-22 val.

Pirmoji gitara: akustinė ar klasikinė? Šis klausimas aktualus visiems pradedantiesiems.
Perskaitę šį straipsnį jūs žinosite:
* Kuo vizualiai skiriasi akustinė gitara nuo klasikinės
* Kuo skiriasi akustinės gitaros skambesys nuo klasikinės gitaros skambesio
* Koks gitaros tipas yra tinkamas jums

Abu gitarų tipai, iš tikrųjų, tiek akustinė, tiek klasikinė, yra priklausantys akustinių gitarų kategorijai. Tai sufleruoja terminas “akustinis instrumentas”. Jis reiškia, kad akustinio instrumento garsas yra išgaunamas naudojant vien instrumento korpusą, į pagalbą nepasitelkiant įgarsinimo įrangos. 

Vis dėl to kasdienėje kalboje išėjo taip, kad žmonės klasikinę akustinę gitarą vadina tiesiog klasikine gitara, o akustinę Western gitarą vadina tiesiog akustine gitara. 

Kuo jos skiriasi? Vienas akivaizdžiausių skirtumų tarp klasikinės ir akustinės gitaros – stygos.
Klasikinė gitara yra pritaikyta naudoti su nailoninėmis stygomis,  o akustinė – su metalinėmis stygomis.
Nailoninių stygų tempimo jėga yra maždaug du kartus mažesnė nei metalinių stygų. Tad nedarykite klaidos – netvirtinkite metalinių stygų ant klasikinės gitaros. Klasikinės gitaros taip pat yra lengvesnės bei truputį mažesnės nei akustinės gitaros.

Klasikine ir akustine gitara grojami muzikos stiliai

Nors klasikine ir akustine gitara galima atlikti bet kokį gitarai pritaikytą muzikos kūrinį (neribokite savęs, priešingai – eksperimentuokite; yra atlikėjų, grojančių klasikinę muziką su akustine gitara ir atvirkščiai), tačiau dažniausiai su klasikine gitara yra atliekami klasikinės muzikos kūriniai, lotynų bei braziliška muzika, rečiau – džiazas bei pop muzikos kūriniai. Akustinė gitara yra daug universalesnė nei klasikinė gitara. Ja atliekami labai įvairūs muzikos stiliai: rokas, bliuzas, folk’as, didžioji dauguma pop muzikos kūrinių ir t.t.
Bet kuris kompozitorius turėtų turėti akustinę gitarą – tai labai universalus instrumentas, tinkamas atlikti daugelio muzikos stilių muziką.
Be to, akustinė gitara – nepakeičiamas instrumentas sėdint draugų būryje prie laužo, nes akustinė gitara savo skleidžiamu garso stiprumu lenkia visus kitus gitaros tipus.

Gitaros grifo varžtas (ankeris) ir viskas, ką apie tai turite žinoti

Akustinių gitarų metalinių stygų tempimo jėga yra keliskart didesnė nei klasikinių gitarų nailoninių stygų. Dėl šios priežasties visų akustinių gitarų grifuose yra įkomponuotas metalinis varžtas-ankeris, skirtas gitaros korpuso ir grifo sujungimui sutvirtinti.
Be to, juo galima reguliuoti grifo išlinkimą bei stygų aukštį grifo atžvilgiu. Labai rekomenduojame tokius darbus patikėti specialistams, nes mėgėjiškas grifo ankerio reguliavimas gali būti labai nuostolingas – nepataisomai sugadinta gitara.

Nailoninės stygos ar metalinės stygos?

Jei nailonines stygas sumontuotume akustinei gitarai – skambesys būtų “bukas”, garso stiprumas – mažas, taip yra dėl to, nes nailoninės stygos suprojektuotos būtent mažesnio tūrio – klasikinei gitarai.
Jei metalines stygas sumontuotume klasikinei gitarai – stygų tempimo jėga gali atplėšti gitaros tiltelį nuo korpuso, tad nedarykite šios klaidos.

Taigi, kuri gitara tinkamesnė pradedančiajam?

Vienintelis teisingas modelis neegzistuoja. Tačiau sau atsakę į kelis klausimus priimsite teisingą sprendimą.
Jeigu norite groti pop muziką, pop roką, bliuzą – rinkitės akustinę gitarą
Jeigu jus labiau “veža” klasikinė, Lotynų Amerikos muzika – rinkitės klasikinę gitarą.
Turėkite omenyje, kad visada galite įsigyti antrą instrumentą, skirtą groti jūsų norimą muziką.
Sau tinkamą akustinę gitarą galite rasti čia: GROJAM.LT – Akustinės gitaros (<– spustelkite)
Sau tinkamą klasikinę gitarą galite rasti čia: GROJAM.LT – Klasikinės gitaros (<– spustelkite)

Šiame straipsnyje neradote atsakymo į savo klausimą?

Skambinkite telefonu +370 621 07635 arba parašykite mums laišką info@grojam.lt (konsultuojame nemokamai).

Susiję įrašai